Çiftçi pancar üretiminde gübreden 40 lira kazanacak

Çiftçi pancar üretiminde gübreden 40 lira kazanacak

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, bu yıl pancar üreten çiftçinin gübreden dolayı tonda 40 lira artı bir kazancının olacağını söyledi. Gübrenin geçen yıla göre bu yıl daha ucuza alındığını ve Kasım ayından itibaren çiftçiye teslim edilmeye başlandığını dile getiren Alkan, gübrede fiyat ve verim artışından dolayı pancar eken çiftçinin 40 lira artı bir avantajının olacağını söyledi.

Türkşeker Genel Müdür Mücahit Alkan, pancar üreticisinin gübrede karlı bir kampanya dönemi geçireceğini belirterek, “gübreyi geçen yıla göre bu yıl daha ucuza aldığımız için çiftçi tonda 10 lira tasarruf edecek” dedi.

Ağrı Şeker Fabrikasını ziyaret eden Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, burada yaptığı açıklamada gübrede çiftçinin bu yıl verimli bir yıl geçireceğini söyledi. Yaptıkları çalışmalarla gübreyi geçen yıla göre daha ucuz tedarik ettiklerini belirten Alkan, pancar üreten çiftçinin gübrede tonda 10 lira tasarruf edeceğini açıkladı. Gübrenin geçen yıl çiftçiye 200 milyon liraya mal olurken bu yıl 30 milyon lira daha düşüğüne tedarik edildiğini bildiren Alkan, Pankobirlik’e ve ziraatteki çalışanlara teşekkür etti.
Diğer yandan tedarik edilen gübreyi çiftçiye Kasım ayından itibaren teslim etmeye başladıklarını dile getiren Alkan, bunun da verimi artıran bir unsur olacağını vurguladı. Çiftçinin gübreyi zamanında kullanmasından dolayı bunun verime yüzde 10 artı bir katkısı olacağını ifade eden Alkan, “10 lira gübre fiyatından, 30 lira da verim artışından olmak üzere çiftçimize inşallah 40 lira artı bir katkımız olacak” dedi.

Kaynak:TARIMDANHABER
Tüccarım Hayvancılık Alım Satım

Düşüncelerinizi Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

HTML tutorial
Tüccarım.Net - Çiftçi için Gelecek Uygulamayı İndir
Uygulamayı İndir
Top