Karamollaoğlu’ndan Tarım Orman Şurası kararlarına tepki: Sorunları çözmek için 60 madde değil 6 madde yeter!

Karamollaoğlu’ndan Tarım Orman Şurası kararlarına tepki: Sorunları çözmek için 60 madde değil 6 madde yeter!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 60 maddelik Tarım Orman Şurası bildirisini sert bir dille eleştirerek, “60 tane madde var aman ne kadar önemli, ne kadar detaya inmişiz. Yav 60 madde değil 6 madde ortaya koyun tarım problemi çözülür” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Tarım Orman Şura kararlarını değerlendirdi. Çiftçinin bütçeden yeterli desteği alamadığını ifade eden Karamollaoğlu, “Hükümetin kendisinin çıkardığı kanuna göre, çiftçiye bütçeden milli gelirin en az yüzde 1’i kadar destek verilmesi gerekiyor. Şuan Milli Gelir yaklaşık 3.5 trilyon. O zaman bütçeden çiftçiye 35 milyar lira destek ödenmesi gerekiyor. Konulan para ne? Biraz artmış onu da söyleyeyim 22 milyar lira” tepkisinde bulundu.

Tarım Orman Şura kararlarında 60 madde yayınlandığını ancak tarımın sorununun 6 maddeyle çözmek mümkün olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Birçok konulara dokunulmuş, 60 madde. Türkiye tarımı önümüzdeki yıllarda nasıl düzelecek, hangi problemlerle karşı karşıyayız? Yav 60 madde değil 6 madde ortaya koyun tarımın problemi çözülür. 60 tane madde var… Aman ne kadar önemli, ne kadar detaya inmişiz… Arkadaş neticede bizim sormamız gereken soru şu; bunun neticesinde bizim hayvancılığımız gelişecek mi gelişmeyecek mi, bu da doğrudan doğruya tarım gelişecek mi gelişmeyecek mi? Çiftçi ekip biçmekten vazgeçecek mi geçmeyecek mi, çiftçi eğer ekmiyorsa onu sormak ve eker hale getirmek lazım. Somut bir şey mi istiyorsunuz, sizin kendinizin çıkardığı kanuna göre her yıl bütçeden milli gelirin en az yüzde 1’i kadar çiftçiye destek olarak vermeniz gerekiyor. Şu anda milli gelir yaklaşık 3.5 trilyon yani bütçeye 35 milyar lira çiftçiye destek konması lazım. Konulan para ne biraz artmış onu söyleyeyim, 16 milyar’dan 22’ye çıkmış.
kaynak: TARIMDANHABER
Tuccarım.net Tarım ve Hayvancılıkta Seri İlan Ve Bilgilendirme

Düşüncelerinizi Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

HTML tutorial
Tüccarım.Net - Çiftçi için Gelecek Uygulamayı İndir
Uygulamayı İndir
Top