Açıklama

Tarih : 25/07/2021
Tür : Adet Başı Fiyatlı
Irk : Lohman
Fiyat Türü : Adet Başı Fiyatlı
Konum : akıncılar mah gazi bulvarı merve apt no:33 kat:5

 LOHMAN BROWN

         Adından da anlaşılacağı gibi ALMAN bir ırktır varyeti çok eskilere dayalı olduğu için tüm dünyada bilinen ve kahverengi renk yumurta üretiminde hem kafes sisteminde hemde salma tavukçuluk’da tercih edilen bir ırktır.

        Yumurta rengi kahverengi tonlarda olup hem görüntüsüyle hem besleyiciliği özelliği ile tam bir köy yumurtasıdır. Kahverengi görünümlü gerdan kısmı ve kuyruk kısmı beyaz tonlarda olup görüntüsü ile de köy tavuğu görünümüne sahiptir. Salınarak bakıldığı takdirde ortalama yıllık yumurta verimi 290 adettir. 18. Haftada yumurta vermeye başlar. Yumurta büyüklüğü 65 – 72 gram arasında (L)büyük boydur. Günlük yem tüketimi ortalama 110 gramdır. Salınarak bakıldığı takdirde günlük yem tüketimi 70 grama kadar düşmektedir. Gagaları kesik değildir. Yarka büyütme kümeslerimizde salınarak bakıldığı ve salma tavukçuluğa uygun yetiştirdiğimiz için firmamızda gaga kesimi yapılmaz. Bu yüzden salındığı alandaki otları bizim makarna yememiz kadar rahatlıkla yiyebilirler. Ortamdaki diğer gıdalardan faydalanabilirler. Bu da yem maliyetini en aza indirmiş olur. Gagaları kesik tavuklar ise yem yemekte bile zorlanırlar. Gaga kesimi veya dağlanması yapan firmalar aynı alanda daha fazla yarka yetiştirmek için gaga kesimi veya dağlanması yaparak salma tavukçuluğa çok uygun olmasa da kafeslerde büyütüp daha ucuza yarka olarak satarlar. Yetişkin bir lohman brown ortalama ağırlığı 2000 gram arasında değişmektedir. Yumurtlama ömrü biten tavuklarınızı doğal köy tavuğu olarak da satabilirsiniz.

 Firmamızdan yarka alan müşterilerimiz isterler ise 3 yılın sonunda yumurtlama ömrü biten halk dilinde çıkma tavuk diye adlandırıldığı andan itibaren bire bir yarka ile değişimi yapılabilir. Yaşam gücü ülkemiz hava şartlarında ortalaması %97’dir. 16 Haftalık 4’lü karma aşıları dahil tüm aşıları bitttikten sonra satışa sunulur. Sipariş verdiğiniz tüm adreslere firmamız tarafından ücretsiz nakliye ile teslim edilmektedir. Ülkemiz hava ve iklim şartlarına uygun olan LOHMAN BROWN (kahverengi lohman) yumurta tavuğu satışımız 12 ay boyunca devam etmektedir. Yarka tesislerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Kümes numarası olan müşterilerimize firmamız tarafından fatura, aşı kartı, sevk raporu düzenletilmektedir.

0542 390 20 80

Çiftçinin alım satım pazarı, uygun fiyatlarla Tüccarım'da

İlana Yorum Yap
Anlaşma için güvenlik ipuçları
  1. Tuccarim'dan aradığınızı belirtmeniz sizin güvenilir bir alıcı olacağınızı gösterir
  2. Satıcıyla tanışmak için güvenli bir yer kullanın
  3. Kapora işlemlerden kaçının veya temkinli olunuz. 
  4. Gerçekçi olmayan tekliflere dikkat edin
İletişim
HTML tutorial
Tüccarım.Net - Çiftçi için Gelecek Uygulamayı İndir
Uygulamayı İndir
Top