Açıklama

Tarih : 10/07/2021
Tür : Adet Başı Fiyatlı
Irk : Ataks
Fiyat Türü : Adet Başı Fiyatlı
Konum : akıncılar mah gazi bulvarı merve apt no:33 kat:5

 LOHMAN-BROWN

Salma tavukçuluk’ ta tavuk besleyicileri ve yeni girişimci müşterilerimiz genellikle aldıkları yarka’ların uzun süre ve yüksek verimde yumurta yapmalarını aynı zamanda da az yem tüketmelerini hedeflerken elde ettikleri yumurta kalitesinin de nitelikli ve büyük boy olmasını isterler.  Lohman Brown yarkaları ülkemizde gezen tavuk sektöründe tercih edilen bir ırktır. Daha verimli bir ırk elde etmek amacıyla farklı ırkların eşleştirilmesi sonucu hibrit bir cins ortaya çıkmıştır. Sarı renkli, soğuk havalardan etkilenmeyen, sıcak bölgelere dayanıksız, yılda ortalama 300-320 adet yumurtlamayla verimi yüksek, yumurta rengi kızıl kahve, yumurta boyu L ,ortalama yumurta ağırlığı 68-72 gr arasında , ortalama tavuk ağırlıkları 2-2,5 kg. olan,genellikle salma tavukçuluk ta 2 yıl ömrü bulunan Alman ırkıdır.  Özellikleri bakımından yumurtaya elverişli ırklar arasında en üst sıralarda yer alır. Ömürleri yaşam kalitesi ve yaşadıkları yere göre göstermektedir. Diğer yumurta ırklarıyla kıyaslandığında kümeslerine alışmaları biraz zor olmakla birlikte alıştıktan sonra uyumlu oldukları gözlenebilir. Zaman zaman birkaç Lohman Brown ‘ın aynı folluğu kullandığı ya da folluk dışına yumurtladıkları da görülebilir. Yumurtlama süreçleri sona erdiğinde kesilerek doğal – gezen tavuk eti olarak da gelir elde edilebilir.

 18-19. haftada ilk kılavuzlarını vermeye başlarlar. Kümes ısı ve ışıklandırmasının yanı sıra özel koşullar ile düzenli aşılar sayesinde yumurta veriminin maksimum düzeyde tutulması sağlanabilir. Günlük ortalama 100 gr. yem tüketirler. Lohman Brown ‘ın horozu mevcuttur. Ancak bu ırk gurk olmaya yatkın değildir.

  Hangi ırk alırsanız alın yarka alırken dikkat etmeniz gereken nokta sizlere önerilen uygun bakım ve beslenme koşullarını uygulayarak tavsiye edilen en yüksek yumurta verimine ulaşmaktır. Doğal olarak gelir gider dengenizi de bu duruma göre ayarlamanız gerekecektir. Aşıları düzenli olarak tamamlanmış yarka’lar işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çünkü sağlıklı ürünler için sağlıklı bedenler gereklidir.

 BALKÜMES ailesi olarak tüm müşteri ve üreticilerimize hayırlı bereketli ve bol kazançlar dileriz.

  Daha geniş, detaylı ve sektörümüze özel bilgi edinmek isteyen siz değerli müşteri ve üreticilerimizin linki tıklamaları menfaatlerine olacaktır !!!.

www.balkumes.com.tr

0 542 390 20 80

Çiftçinin alım satım pazarı, uygun fiyatlarla Tüccarım'da

İlana Yorum Yap
Anlaşma için güvenlik ipuçları
  1. Tuccarim'dan aradığınızı belirtmeniz sizin güvenilir bir alıcı olacağınızı gösterir
  2. Satıcıyla tanışmak için güvenli bir yer kullanın
  3. Kapora işlemlerden kaçının veya temkinli olunuz. 
  4. Gerçekçi olmayan tekliflere dikkat edin
İletişim
HTML tutorial
Tüccarım.Net - Çiftçi için Gelecek Uygulamayı İndir
Uygulamayı İndir
Top